Zapraszamy na Turniej Szachowy

Z okazji Dnia Niepodległości  w sali Szkoły Podstawowej w Siedlcach rozegrany zostanie Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Lubin. Zachęcamy do szachowych zmagań zarówno dzieci, młodzież jak i seniorów.  Zapisy w dniu turnieju.

 

Szachy to najbardziej popularna na świecie gra, w której zmierzyć się  mogą nie tylko rówieśnicy , ale często także najmłodsi są równymi partnerami dla dorosłych. Nie bez powodu  szachy określa się mianem – „królewska gra”.  Rozwijają umysł, ćwiczą koncentrację i pamięć, uczą wyobraźni przestrzennej.  To także nauka wytrwałości i trudnej sztuki przegrywania, bowiem nie ma gracza, który nie musiał uznać wyższości swojego rywala.

 

Kto w naszej gminie jest najlepszy w szachy? Tego dowiemy się już w najbliższą sobotę 11 listopada.  O godzinie 14.30 w sali Szkoły Podstawowej w Siedlcach rozpoczną się zapisy  do Gminnego Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Lubin. O godzinie 15.00 planowane są pierwsze  rozgrywki  w następujących kategoriach: seniorzy (kobiety, mężczyźni), juniorzy (dziewczęta, chłopcy), dzieci (dziewczęta, chłopcy).

(SR)