Wspinaczka na kielich

Gmina Lubin jest partnerem VII Memoriału  Iwony Buczek we wspinaniu na trudność. W najbliższą sobotę na kielichu – wieży wspinaczkowej na osiedlu Przylesie w Lubinie, przeprowadzone będą zawody o charakterze otwartym. Przewidziano dodatkową nagrodę dla najlepszego zawodnika z Gminy Lubin. Zachęcamy do udziału!

Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie organizuje memoriał pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu.  26 września  zapraszamy na wieżę wspinaczkową – kielich w Lubinie, to jeden z najwyższych sztucznych obiektów wspinaczkowy w Polsce, ma 34 metry wysokości.

Zawody mają charakter otwarty, towarzyski, bez strefy.  W czasie eliminacji uczestnicy będą mieli do pokonania po dwie drogi eliminacyjne (z dolną asekuracją) oraz dla osób, które zakwalifikują się do finału po jednej drodze. W kategorii dzieci – pierwsza droga na wędkę, druga droga z dolną asekuracją. Każdemu z uczestników przypada jedna próba na pokonanie drogi.

Przewidziano kilka kategorii: dziewczęta do 15 lat włącznie, chłopcy – do 15 lat włącznie, kobiet  16 lat i wzwyż, mężczyźni 16 lat i wzwyż. Przewidziana jest dodatkowa klasyfikacja wśród członków Stowarzyszenia Miłośników Gór oraz najlepszego zawodnika zamieszkującego Gminę Lubin.

Wszystkie szczegóły, zasady i regulamin można znaleźć na  http://kielich.lubin.pl/vi-memorial-regulamin/

Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 9.00, rozpoczęcie eliminacji przewidziano na godzinę 10.00. Zachęcamy do udziału!

(SR)