XXI Strzeleckie Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego

SONY DSC55 zawodniczek i zawodników wzięło udział XXI Strzeleckich Mistrzostwach Powiatu Lubińskiego o puchar starosty lubińskiego Adama Myrdy, walcząc o tytuły mistrzów w strzelaniu z broni kulowej na rok 2015. Zawody rozegrane zostały na strzelnicy sportowej „Przylesie” w Lubinie. Zawodniczki i zawodnicy startowali w konkurencjach karabin sportowy i pistolet sportowy oddając po 20 strzałów ocenianych. Wynik uzyskany decydował o zajętym miejscu indywidualnym w konkurencji.

W konkurencji karabin dowolny mężczyzn:

1. Rolad Starzyński – 192 pkt.
  2. Michał Antoniuk – 188 pkt.
  3. Stanisław Paczkowski – 185 pkt.
  4. Michał Zarzecki – 173 pkt.
  5. Tomasz Opala – 170 pkt.

W pistolet sportowym mężczyzn:

1. Tadeusz Białocki – 169 pkt.
  2. Władysław Mika – 160 pkt.
  3. Jan Czerwieński – 158 pkt.
  4. Michał Zarzecki – 156 pkt
  5. Krzysztof Szabat – 154 pkt.

W konkurencji pistolet sportowy kobiet :

1. Joanna Panter      – 153 pkt.
  2. Paulina Wityk – Szumna – 108 pkt.
  3. Marta Kuchciak – 106 pkt.

W konkurencji karabin sportowy kobiet :

1. Kamila Słowikowska – 158 pkt.
  2. Anna Kosobucka – 122 pkt. .
  3. Anna Drogosz – 117 pkt.

Najlepszymi zawodnikami startujących Gmin byli:

Gmina Ścinawa

Pistolet – Krzysztof Pawlik

Karabin – Krzysztof Pawlik

Gmina Lubin

Karabin – Kamila Słowikowska

W kategorii zaproszonych gości (karabin) wystartowali także samorządowcy. Najcelniej strzelał burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, drugie miejsce zajął wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, na trzecim uplasowała się wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubin Sylwia Pęczkowicz-Kuduk, a na czwartym Ireneusz Pasis, szef „Solidarności” PebeKa w Lubinie.

Najlepsi uczestnicy Mistrzostw reprezentujący poszczególne Gminy otrzymali okazałe puchary wójta Tadeusza Kielana i burmistrza Krystiana Kosztyły.

Puchary, medale oraz dyplomy ufundowane przez starostę Adama Myrdę, wójta Tadeusza Kielana i burmistrza Krystiana Kosztyłę wręczyli: wiceprezes Zarządu Rejonowego LOK Roland Starzyński oraz członek Zarządu LOK Stanisław Paczkowski. Organizator zawodów pragnie serdecznie podziękować szefom samorządów naszego powiatu za pomoc w ich organizacji i znaczący udział w finansowaniu imprezy.

Najbliższe zawody organizowane przez lubiński LOK to zawody barbórkowe Oddziału ZG „Lubin” o Puchar Dyrektora Krzysztofa Tkaczuka, które odbędą się 11.10.2015 r. na strzelnicy „Przylesie” .

(oprac. Stanisław Paczkowski)