Wysprzątali gminę, pojadą na wycieczkę

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGminny konkurs ekologiczny pod nazwą „O naszą gminę dbamy i ją sami sprzątamy” rozstrzygnięty! Udział w zabawie wzięło niemal pół tysiąca mieszkańców Gminy Lubin, którzy zebrali prawie 8 ton odpadów. Zwycięskie sołectwo wyjedzie na wycieczkę.

W konkursie wzięło udział 12 sołectw Gminy Lubin: Osiek, Gogołowice, Miłosna, Dąbrowa Górna, Krzeczyn Mały, Obora, Ustronie, Karczowiska, Miroszowice, Kłopotów, Krzeczyn Wielki wraz ze Szkołą Podstawową oraz Szklary Górne wraz ze Szkołą Podstawową.

W zabawie chodziło nie tylko o uprzątnięcie odpadów z terenów rowów, dróg gminnych, placów zabaw i miejsc spotkań sołeckich, ale także o wzmocnienie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego wśród mieszkańców Gminy Lubin oraz o kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców.

Akcja trwała od 22 lipca do 14 października. W tym okresie 490 uczestników zebrało łącznie blisko osiem ton odpadów.  O tym, które sołectwo zwyciężyło, zdecydowała ilość punktów. Jury podczas oceny, brało pod uwagę: ile osób z sołectwa wzięło udział w akcji oraz ile udało się zebrać odpadów danej grupie. Punkty przyznawane były także za pracę konkursową, które każde sołectwo miało za zadanie wykonać.

Było o co walczyć. Sołectwo, które zdobyło najwięcej punktów otrzyma atrakcyjne nagrody. Osoby, które brały udział w akcji wyjadą na wycieczkę integracyjną. Sołectwo otrzyma także bony pieniężne.

Dodatkowo wszystkie sołectwa, które wzięły udział w zabawie otrzymają bony pieniężne oraz kalendarze na nadchodzący rok opatrzone zdjęciami z akcji ekologicznej.

Zwycięzcę konkursu poznamy podczas uroczystego podsumowania akcji ekologicznej już w styczniu 2017 roku.

Wszystkie sołectwa zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach akcji ekologicznej.