Wybory Sołtysa Roku

W Gminie Lubin rozpoczęła się procedura wyboru Sołtysa Roku 2017. To już tradycja, choć w tym roku zmieniono regulamin wyborów i będą się one odbywać dwuetapowo. Termin składania kart do głosowania upływa 5 marca, ogłoszenie wyników nastąpi na uroczystej gali zorganizowanej z okazji Dnia Sołtysa.

Rozpoczął się I etap wyborów Sołtysa Roku 2017. Teraz nad wyborem debatują pracownicy Urzędu Gminy z pięciu referatów, które na codzień współpracują z sołtysami, pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Lubin oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin. Efektem tych debat będzie siedem wypełnionych kart, w których wskazani zostaną trzej najwyżej punktowani sołtysi. Prawo do głosowania ma także każdy z radnych Gminy Lubin oraz każdy z naszych sołtysów.  Te karty będą zbierane w kancelarii Urzędu Gminy do 5 marca. W efekcie, w I etapie z  zebranych maksymalnie 53 kart do głosowania wyłonionych zostanie 5 sołtysów liderów.

Spośród pięciu finalistów w II etapie konkursu wybrany zostanie Sołtys Roku 2017. Tego wyboru dokonają już wyłącznie sołtysi obecni na gali sołtysi Gminy Lubin, która jest planowana na połowę marca. Wyniki poznamy bezpośrednio po finałowym głosowaniu.

–  Te wybory to bardzo miła tradycja w naszej gminie. Możemy w ten sposób wyróżnić osoby, które znane są ze szczególnej aktywności w organizowaniu życia społecznego sołectw, zaangażowania i współpracy przy realizacji różnych zadań – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

(SR)

Regulamin z załącznikami