Wnioski 500+ i Dobry Strat można już składać drogą elektroniczną

Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie informuje, że drogą elektroniczną w lipcu można już składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+), zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami do zasiłku rodzinnego, specjalnego zasiłku dla opiekuna świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz do programu Dobry Start (300+).

Można to zrobić za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub platformy ministerialnej „Empatia” (https://empatia.mrpips.gov.pl/).

Wnioski w formie papierowej będzie można składać od dnia 01.08.2018r.

Wszystkie wnioski w tutejszym Ośrodku będą rozpatrywane według daty wpływu. W związku z powyższym zachęcamy Państwa do składania w miesiącu lipcu 2018r. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub platformy ministerialnej „Empatia” wniosków o świadczenie 500+. Pozwoli to Państwu na uniknięcie kolejek związanych ze zwiększoną liczbą osób składających w miesiącu sierpniu 2018r. wnioski w formie papierowej. Natomiast pracownikom Ośrodka pozwoli to na sprawne rozpatrywanie otrzymywanych wniosków.

(oprac. GOPS)