Święto Pieczonego Ziemniaka

20160930_120311Wizyta Króla, „ziemniaczane konkurencje” oraz wspólne śpiewy i tańce, tak dzieci z Przedszkola Gminnego w Raszówce obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka.

Świętowanie rozpoczęto od konkurencji poszukiwania ziemniaków rozrzuconych w ogrodzie przedszkolnym. Konkurs, kto znajdzie najwięcej ziemniaków w najkrótszym czasie, sprawił przedszkolakom nie lada frajdę. Kolejnym punktem programu była wizyta niezwykłego gościa.

– W tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością sam Król, który przywiózł z dalekiej wyprawy sadzonki rośliny zwanej ziemniakiem. Nasz gość przedstawił dzieciom krótką historię o tajemniczej roślinie, tłumacząc jednocześnie cel spotkania – mówi Katarzyna Jankowy z Przedszkola Gminnego w Raszówce.

Tego dnia przedszkolaki brały udział w różnorodnych „ziemniaczanych konkurencjach”. Podczas wyścigu z „gorącym ziemniaczkiem” i łyżką dzieci musiały wykazać się nie lada sprawnością i zwinnością. Dużo frajdy miały także podczas konkurencji rzucania ziemniakiem do celu.

– Podczas świętowania nie zabrakło zabaw ze śpiewem i tańcem, oraz zabaw integracyjnych, które stanowiły istotną część programu i upiększyły całą uroczystość. Jak na piknik przystało nasze dzieciaczki nie ominął poczęstunek – mówi Katarzyna Jankowy.

Poza pieczonymi ziemniakami na stołach królowały grillowane kiełbaski i owoce.

/MAT. ORGANIZATORA/