Sportowy weekend w Gminie Lubin

IMG_4496Minionego weekendu do udanych z pewnością nie zaliczą Iskra Księginice i Unia Miłoradzice. Grające w najwyższych klasach rozgrywkowych drużyny Gminy Lubin uległy swoim rywalom. Porażką zakończyły się także spotkania rozegrane przez Transportowiec Kłopotów i Unię Szklary Górne. Gminne derby pomiędzy Fortuną Obora i Victorią Niemstów przyniosły wynik 8:3. Huzar Raszówka pokonał natomiast na własnym boisku LZS Białą 3:2.

W Księginicach miejscowa Iskra podejmowała Kaczawę Bieniowice. W zakończonej bezbramkowym remisem pierwszej połowie minimalnie lepszym zespołem byli gospodarze, ale druga połowa należała już do gości.

Worek z bramkami rozsypał się w ’72 minucie. Kolejne celne trafienia Kaczawa Bieniowice zaliczyła w ’85 i ‘ 89 minucie.

Księginiczanie walczyli jednak do końca, zdobywając pod koniec meczu honorowego gola. Piłkę w bramce przeciwników – w pięknym stylu – umieścił Maciej Srebniak.

Najlepszym zawodnikiem meczu został natomiast Rafał Spychała, któremu nagrodę MVP wręczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

W zorganizowanym w przerwie spotkania konkursie rzutów karnych zwyciężył Piotr Błaszkiewicz, a nagrodę odebrał z rąk gminnego instruktora sportu Jerzego Tadli.

Iskra Księginice plasuje się obecnie na 12. pozycji w tabeli, z dorobkiem 22 punktów.

A – Klasa

Przegraną 5 : 0 zakończyła wyjazdowe spotkanie Unia Miłoradzice, która zmierzyła się ze Spartą Rudna. Miłoradzice zajmują obecnie 13 miejsce w tabeli.

B- Klasa

SONY DSCW piękną przedpołudniową niedzielę doszło do spotkania derbowego pomiędzy drużynami Gminy Lubin Fortuną Obora i Victorią Niemstów. Mecz od samego początku miał dość dynamiczny charakter i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Jednakże dopiero w 30 minucie padła pierwsza bramka, której strzelcem był zawodnik gospodarzy Piotr Wanad (nr 15). Po stracie bramki goście groźnie kontratakowali lecz rezultat pierwszej połowy zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie to goście zaczęli od groźnych ataków. W wyniku jednego z nich w 50 min. meczu zawodnik gospodarzy Wanad Piotr (nr 15) ponownie trafił do bramki gości ustalając wynik na 2:0. To wyraźnie zmobilizowało zawodników z Niemstowa, którzy po pięknej kontrze w 53 min. meczu strzelili bramkę kontaktowa, a szczęśliwcem tym okazał się Matkowski Michał (nr 45). Od tego momentu gra nabrała jeszcze większych rumieńców czego wynikiem był istny grad bramek. Na listę strzelców wpisali się kolejni zawodnicy z Obory. Byli to bracia Mariusz i Łukasz Kuliccy, którzy zdobyli po dwie bramki w; 54, 60, 65 i 66 min. meczu ustalając wynik na 6:1. W chwili gdy wydawało się, że jest po meczu, goście jeszcze raz zerwali się do ataku w wyniku, którego w polu karnym został sfaulowany napastnik z Niemstowa. Rzut karny zamienił na bramkę w 67 min. meczu Maśliński Robert (nr 7). Kolejna akcja i druga już bramka Matkowskiego Michała (nr 45) w 73 min i zrobiło się 7:3 dla Obory. W miarę upływu czasu jednak to zawodnikom z Niemstowa zaczęło brakować sił. Wykorzystali to gospodarze strzelając w 76 min. bramkę ustalając wynik całego meczu na 8:3 dla Obory. Strzelcem ostatniej bramki w meczu był Kamil Bąk (nr 7).

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Konrad Jugo z Czerńca. Piłkę zwycięzcy wręczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

MVP meczu okazał się Mariusz Kulicki z Obory, którego nagrodą rzeczową także uhonorował szef gminnego samorządu.

Przegraną 7:2 zakończył się mecz Transportowca Kłopotów-Osiek z Kaliną Sobin, a Unia Szklary Górne uległa Kryształowi Chocianowiec 2: 1.

Wygraną ma natomiast na koncie Huzar Raszówka, który doskonal rozpoczął rundę wiosenną pokonując na własnym boisku LZS Białą 3:2.