Sezon piłkarski zakończony

20160612_113602To była ostatnia kolejka rozgrywek sezonu 2015/2016. Najbardziej spektakularne zwycięstwo odniosła w niej Unia Szklary Górne, która pokonała Hajduk Kłobuczyn 10:0, zajmując ostatecznie pozycje wicelidera tabeli. W skali całego sezonu największy sukces odnotowała Fortuna Obora, która awansowała do A-Klasy.

Niedzielny mecz Unii z Kłobuczynem, od samego początku zdominowali gospodarze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 po samobójczym strzale zawodnika Kłobuczyna. Druga połowa jednak zdruzgotała gości, po strzale Macieja Zasadnego gospodarze poczuli wiatr w skrzydłach. Miało miejsce rzadko spotykany Hatt-Trick, trzy gole pod rząd strzelił Kamil Kogus. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:0 dla Unii, celnie strzelali: Tomasz Łojek, Krystian Sobczyk, Grzegorz Stępliński, Mateusz Należny oraz z rzutu karnego Jakub Szechnicki.

Grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej wśród drużyn Gminy Lubin Iskra Księginice kończy sezon na 13. miejsce. W ostatnim wyjazdowym meczu uległa Prochowiczance Prochowice 3:1.

– Nie jest to oczywiście wymarzone miejsce w tabeli, ponieważ mieliśmy większe aspiracje, ale zakończony sezon zaliczamy do udanych. Stworzyliśmy dobrą drużynę, która pod okiem trenera Remigiusza Postrożnego mogła walczyć o miejsca w czubie tabeli, ale niestety kontuzje, obowiązki zawodowe i szkolne spowodowały, że rzadko kiedy graliśmy w komplecie. Mamy nadzieję, że w nowym sezonie popracujemy nad frekwencją i wynik będzie lepszy – mówi Mieczysław Lodziński, prezes Iskry Księginice.

Miniony sezon nie był zbyt szczęśliwy także dla Unii Miłoradzice, występującej w A-Klasie, która po ostatnim przegranym meczu z Legnickim Polem 4:3. także kończy sezon na 13. miejscu.

W ostatniej kolejce  B-Klasy zwycięstwo odniosła Victoria Niemstów, która pokonała u siebie Kalinę Sobin 6:0, remis odnotowała Fortuna Obora, której mecz z Zametem II Przemków zakończył się wynikiem 4:4, przegraną mają z kolei  na koncie Transportowiec Kłopotów Osiek, który uległ Kryształowi Chocianowiec  2:6 o Huzar Raszówka, który przegrał z Mewą Goliszów 12:0.

Huzar, grający w III grupie legnickiej B-Klasy kończy sezon na 10. miejscu w tabeli.

Kolejność zespołów II legnickiej grupy B-Klasy przedstawia się następująco:

1. miejsce Fortuna Obora

2. miejsce Unia Szklary Górne

3. miejsce Armator Wierzchowice

4. miejsce Zamet II Przemków

5. miejsce Kryształ Chocianowie

6. miejsce Victoria Niemstów

7. miejsce Hajduk Kłobuczyn

8. miejsce Perła Potoczek

9. miejsce Kalina Sobin

10. miejsce LZS Koźlice

11.miejsce LZS Nowa Wieś Lubińska

12.miejsce Transportowiec Kłopotó

13. miejsce Płomień Nieszczyce

(oprac. MG, AI)