Sezon dożynkowy w Gminie Lubin rozpoczęty

Podniosła atmosfera, piękne dekoracje, wspaniała oprawa muzyczna, wyborne jedzenie. Tak w skrócie można opisać uroczystości dożynkowe w Krzeczynie Małym.

W sobotę, 17 sierpnia, odbyły się pierwsze tegoroczne Dożynki w naszej gminie. Uroczystości w Krzeczynie Małym rozpoczęły się dziękczynną eucharystią w Kościele p.w. Józefa Robotnika w Gorzycy.

– Dziękujmy Panu Bogu za wszystkie dary jakie otrzymaliśmy z pracy naszych rąk – mówił ksiądz proboszcz  Krzysztof Klim.

Po mszy św. mieszkańcy Krzeczyna Małego wraz zastępcą wójta  Bartoszem Chojnackim i radnym Janem Olejnikiem udali się do świetlicy wiejskiej, aby wspólnie świętować zakończenie zbiorów.

Nie zabrakło najważniejszych symboli dożynek: chleba, z tegorocznego ziarna, który starostowie dożynek sprawiedliwie podzielili zgromadzonych gości oraz wyjątkowej urody wieńca,  wykonanego przez mieszkanki Krzeczyna Małego: Dorotę Paryłę, Urszulę Jankowiak, Teresę Rupniak, Beatę Satławę, Danutę Jasińską oraz Wandę Olchawę.

Nowy sołtys Krzeczyna Małego Andrzej Niedźwiecki stanął na wysokości zadania, dożynki w jego wsi okazały się wspaniałą zabawą integrującą lokalną społeczność.

– Drodzy mieszkańcy, szanowni goście. Dziękujemy za kultywowanie tradycji dzisiejszego święta, składamy podziękowania wszystkim rolnikom, tym dużym i tym małym za to, że nie zabraknie chleba na naszych stołach. Zapraszam wszystkich do dobrej zabawy  mówił sołtys.

Oprawę muzyczną przygotowały zaproszone z tej okazji „Koniczynki” z Miłoradzic, które jak zwykle nie zawiodły publiczności dając wspaniały koncert.

– Ten rok, to był wyjątkowo trudny czas dla rolników, podpisywałem wiele wniosków o szacowanie strat spowodowanych suszą, wiem, że nie było łatwo. Jednak rolnicy są silni i zawsze dadzą radę. Dziękuję Państwu, że tak ofiarnie stoicie na straży tego, by w naszej małej ojczyźnie nie zabrakło chleba – mówił zastępca wójta Bartosz Chojnacki.

(AI)