Powiatowo-Gminny Turniej Piłki Nożnej

SONY DSCSześć zespołów wzięło udział w Powiatowo-Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocznika 2003. Zawody, które były uzupełnienie akcji „Ferie 2016 w Gminie Lubin”, rozegrane zostały 5 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie.

Pierwsza runda turnieju rozgrywana była w dwóch grupach, a następnie systemem pucharowym wyłoniono finalistów: drużyny Odra Ścinawa i SP Siedlce. Po emocjonującym meczu Odra Ścinawa pokonała SP Siedlce 2:0, a w meczu o trzecie miejsce zespół SP 14 Lubin wygrał 2:0 z Iskrą Księginice.

Wyjątkowych emocji dostarczyło także spotkanie o piąte miejsce, w którym Raszówka pokonała SP Niemstów 1:0, zdobywając bramkę pięć sekund przed zakończeniem meczu.

Wybrano również najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został Szymon Kasjan, za najlepszego zawodnika uznany został Ksawery Tadla, a tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Mateusz Sroka.

Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Lubinie, a wręczyli je Alfred Pilch, zastępca kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia UG oraz Jerzy Tadla, Gminny Instruktor Sportu.

(oprac. JT)