Podsumowali wakacyjną przygodę

DSC_0329W bibliotece w Raszówce zakończyły się zajęcia pod hasłem „Wakacyjna przygoda w bibliotece”. Dzieci, które skorzystały z propozycji biblioteki i przyszły na warsztaty, nauczyły się między innymi wykonywać amulety i kwiaty hawajskie, brały też udział w grach i zajęciach ruchowych.

Podczas prowadzonych zajęć plastycznych dzieci nauczyły się także robić girlandy z ośmiornic i pomponów.

– Pięknie udekorowaliśmy bibliotekę oryginalnymi ozdobami. Robiliśmy kwiaty hawajskie i obrazki na ścianę, a podczas zabawy w Indian dzieci udekorowały swoje głowy kolorowymi pióropuszami i wykonały amulety – łapacze snów, chroniące je przed nocnymi marami, które zabrały ze sobą do domów – mówi Wioletta Olech, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce. – Jak co roku zakwitł w naszej bibliotece niepozorny kaktus – Kwiat Jednej Nocy, jednak nie w dniu 24 czerwca jak to zwykle bywało, ale dopiero 8 lipca – dodaje dyrektor.

W ostatnim dniu zajęć dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Atrakcją dla najmłodszych tego dnia była jaszczurka – agama brodata.

Pomimo, że zakończył się cykl spotkań, dzieci, które pozostają na wakacje w swoich domach nadal mogą nas odwiedzać – proponujemy dostęp do komputerów, możliwość nauki języka angielskiego on-line oraz korzystanie z bogatej oferty gier planszowych zakupionych w tym roku z funduszu sołeckiego wsi Raszówka – zachęca Wioletta Olech.

(mat: WO)