Piłkarskie podsumowanie weekendu

SONY DSC

Jeden remis, dwa zwycięstwa i trzy przegrane – to piłkarski bilans minionego weekendu drużyn Gminy Lubin. Wygrane mają na koncie Transportowiec i Victoria, remis wywalczyła księginicka Iskra, a przegraną zaliczyły Unia Miłoradzice i Unia Szklary Górne oraz Huzar Raszówka.

Grająca w Klasie Okręgowej Iskra Księginice zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Złotoryja 1:1,mimo że pojechała tam w mocno osłabionym składzie. Było to kolejne spotkanie bez podstawowego bramkarza oraz kilku zawodników, którzy pauzowali za kartki lub obowiązki zawodowe nie pozwoliły im na grę w tym meczu. Mimo tego było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Iskry.

Pierwsza bramka meczu padła po rzucie rożnym bitym przez Steca. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył niezawodny w tej rundzie Srebniak i pokonał bramkarza Górnika.

W drugiej połowie śmielej zaatakowali gospodarze jednak nadziewali się na groźne akcje gości. W doskonałych sytuacjach znaleźli się: Pytlarz, Migacz, Stec i Kieler. Ich strzały albo bronił bramkarz albo pudłowali z kilku metrów.

Co nie udało się Iskrze udało się Górnikowi. Po prawej stronie boiska niezatrzymywany zawodnik miejscowych podał w pole karne, gdzie dobrze ustawiony kolega z drużyny bez problemu umieścił piłkę w bramce.

W końcówce spotkania obie drużyny chciały zmienić wynik jednak nic z tego nie wynikało i remis stał sie faktem.

Unia Miłoradzice – Odra Ścinawa 0:4

Już przed meczem było bardzo nerwowo, gospodarze po ostatnich zdobywczych punktach ostrzyli sobie zęby na mecz z Odrą. Pierwsze akcje pokazały, iż piłkarze ze Ścinawy nieprzypadkowo są liderami A klasy. Bramka w 4 minucie pokazała, kto będzie nadawał ton w tym spotkaniu. Mimo ambitnej postawy gospodarzy do przerwy był 0:3, a bramka w 86 minucie ustaliła wynik spotkania na 0:4. W przerwie spotkania odbył się turniej rzutów karnych. Zwyciężył Mariusz Bilewicz ze Ścinawy. Najlepszym zawodnikiem został Paweł Miśta z Miłoradzic.

Nagrody wręczali Wójt Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski oraz wiceprzewodnicząca Sylwia Pęczkowicz – Kuduk.