Obora wyspą skarbów?

W poszukiwaniu dawno ukrytych skarbów do Obory zawitali Piraci. Na spotkanie z nimi, licznie wyszli młodzi mieszkańcy Obory i okolic. Szybko ustalono, że w Oborze pirackich łupów nie ma, bo nigdy wcześniej nie było tam Piratów.

Kapitan Smalec postanowił ruszyć w dalszą drogę. Jednak załoga do poszukiwania skarbów zaprosiła tubylców, którzy wydali się  bardzo sympatyczni. Oborzanie przyjęli zaproszenie i wyruszyli w rejs piracką łajbą na pełną humoru, a czasami też strachu wyprawę.

A wszystko to za sprawą Biblioteki w Oborze, która zaprosiła (w ramach wakacyjnych spotkań z biblioteką) aktorów teatru „Blaszany bębenek” z przedstawieniem pt. „Piraci i Wyspa Skarbów”.

Młodym widzom oraz ich opiekunom spektakl bardzo się podobał i zgodnie oświadczyli, że są gotowi na więcej takich wrażeń.

Dobrze bawiły się również dzieci uczestniczące w pozostałych zajęciach bibliotecznych.

Zabawy z piłką, konkurencje sprawnościowe – skoki przez gumę, przenoszenie kubków balonem, budowanie wieży z kubków na czas, przenoszenie piłeczek pingpongowych rurką do napojów itp. wymagały troszkę wysiłku, ale zabawa była przednia.

Równie ciekawą zabawą, okazało się rozkodowywanie zaszyfrowanych zagadek, niedokończonych cytatów i przysłów. Zadanie tak zainteresowało dzieci, iż prosiły o udostępnienie zaszyfrowanych tekstów do domu. Dużo frajdą dla uczestników zajęć, było też samodzielne wykonanie papierowych spinnerów, powstały ciekawe, kolorowe grafiki, które puszczone w ruch tworzyły barwną mozaikę.

Jak co roku w ramach akcji „Bezpieczne lato” z uczestnikami zajęć omówiono zasady dotyczące bezpiecznego podróżowania i aktywnego wypoczynku podczas wakacji.

Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim teście „Czy jesteś bezpiecznym rowerzystą”.

Zajęcia przebiegły w miłej, koleżeńskiej atmosferze i zakończyły się wspólnym prażeniem popcornu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do korzystania z zasobów biblioteki.

(oprac. UM/GBP)