O ruchu drogowym wiedzą wszystko

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim wygrała tegoroczną edycję  powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych. W kategorii gimnazjum najlepsi byli także nasi przedstawiciele, czyli uczniowie z Gminnego Gimnazjum.

Organizatorami turnieju są Polski Związek Motorowy, Policja i Gmina Lubin. Jego celem  jest popularyzowanie wiedzy i dobrych nawyków już u najmłodszych uczestników ruchu drogowego, w celu poprawy stanu bezpieczeństwa. Zgodnie ze znanym polskim przysłowiem, które mówi, że „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.

– Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego cieszymy się, że możemy być gospodarzami turnieju, w którym najmłodsi mieszkańcy Gminy Lubin prezentują się z jak najlepszej strony – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, życząc wszystkim jak najlepszych wyników.

Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą wiedzą i umiejętnościami w trzech podstawowych zagadnieniach :  przepisach i zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, umiejętności jazdy na rowerze oraz podstawowych zasad  i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Rozwiązywano więc testy, odpowiadano na wiele trudnych pytań i prezentowano się na dwóch kółkach na torze przeszkód. Szkoły podstawowe miały swoje 4-osobowe reprezentacje, w skład których wchodziły dwie dziewczyny i dwóch chłopców. W kategorii gimnazjów drużyny były trzyosobowe.

Walka o punkty była bardzo zacięta i w tym roku dotychczasowy wieloletni lider, czyli Szkoła Podstawowa w Raszówce, musiała uznać wyższość wieloletniego wicelidera czyli Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim.  W skład zwycięskiej drużyny z Krzeczyna wchodzili: Paweł Kozioł, Oliwia Ziółkowska, Patryk Tabin i Emilia Malinowska. Szkoła z Krzeczyna Wielkiego oprócz przechodniego Pucharu Wójta Gminy Lubin otrzymała rower górski.  Pełna klasyfikacja poniżej:

1. SP Krzeczyn Wielki
  2. SP Raszówka
  3. SP Szklary Górne
  4. SP nr 14 w Lubinie
  5. SP nr 3 w Ścinawie
  6. SP Siedlce
  7. SP nr 9 w Lubinie
  8. SP Niemstów

W kategorii gimnazjów,  zwycięskie Gminne Gimnazjum reprezentowali: Patryk Durda, Dawid Herejczak i Marcel Gonet. II miejsce zajął Zespół Szkół Sportowych w Lubinie.

(SR)