Mistrz wiedzy pożarniczej

IMG_4352W zakresie wiedzy pożarniczej nie ma sobie równych w Gminie Lubin i Powiecie Lubińskim. Paweł Polański ze Szkoły Podstawowej w Niemstowie najpierw wygrał konkurs na szczeblu gminnym, teraz powtórzył sukces w konkursie powiatowym i to drugi rok z rządu.

Uczestnicy eliminacji powiatowych 39. Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom” musieli się zmierzyć z bardzo trudnym testem. Składał się on z 25 pytań, sprawdzających znajomość przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru, a także praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Rywalizacja zakończyła się wielkim sukcesem Pawła, który zajął pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej i powtórzył wygraną z ubiegłego roku. Jako zwycięzca w swojej kategorii wiekowej będzie reprezentował nasz powiat, Gminę Lubin i Szkołę Podstawową w Niemstowie na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 26 kwietnia w Strzelinie. Trzymamy kciuki za Pawła i życzymy dalszych sukcesów.

(oprac. SP Niemstów)