LUKS Ziemia Lubińska w ścisłym finale

Drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ziemia Lubińska” z Czerńca okazała się niekwestionowanym zwycięzcą Finału Strefowego Strefy III piłki nożnej dziewcząt, który odbył się w ramach rozgrywek ,,Piłkarska Kadra Czeka”. Pierwsze miejsce zapewniło dziewczętom udział w Finale Dolnośląskim ,,Piłkarska Kadra Czeka”, który odbędzie się 20 maja w Lubawce.

W Finale Strefowym Strefy III, który odbył się w Buczynie zmierzyły się cztery zespoły reprezentujące powiat lubiński i polkowicki. Gminę Lubin reprezentowały LUKS Ziemia Lubińska oraz drużyna z Gminnego Gimnazjum. Zespoły zmierzyły się ze sobą systemem każdy z każdym.

Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyły dziewczęta z LUKS Ziemia Lubińska, drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Radwanice, natomiast na trzecim miejscu znalazł się zespół z Gminnego Gimnazjum w Lubinie. Czwarta lokata przypadła drużynie Zadzior Buczyna.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Amelia Podgorzewska, zawodniczka LUKS Ziemia Lubińska. Trzy najlepsze drużyny oraz najlepsza zawodniczka zostali nagrodzeni pucharami i pamiątkowymi dyplomami. Nagrody ufundowała Rada Dolnośląska LZS we Wrocławiu.

Zwycięską drużynę będziemy mogli zobaczyć podczas Finału Dolnośląskiego ,,Piłkarska Kadra Czeka”. Rozgrywki odbędą się 20 maja br. w Lubawce w powiecie kamiennogórskim.

(fot. arch. LUKS Ziemia Lubińska)