Kompleks sportowo-rekreacyjny w Gorzycy otwarty

Po 25 latach starań mieszkańcy Gorzycy doczekali się kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, radny i sołtys w jednej osobie Jan Olejnik, Monika Erkens – poprzedni prezes stowarzyszenia Skowronek oraz Renata Lelo – przewodnicząca Rady Sołeckiej wsi Gorzyca.

– Idea boiska w tym miejscu powstała na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jednak wiele przeciwności pozwoliło dopiero teraz sfinalizować budowę. W latach 2011-2014 dzięki staraniom Stowarzyszenia „Skowronek”, sołtysa i Rady Sołeckiej zmieniono plan zagospodarowania, aby można było przeznaczyć teren na cele sportowo-rekreacyjne. W roku 2014 nowym wójtem został Pan Tadeusz Kielan, który jest miłośnikiem sportu. Po konsultacji z mieszkańcami powstał projekt obiektu i w 2015 roku ruszyły prace. Środki na ten cel pochodziły z Urzędu Gminy Lubin i funduszu sołeckiego. Chciałbym tu bardzo podziękować wójtowi, bo on nie tylko obiecuje inwestycje, ale także je realizuje. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie tego kompleksu – mówił Jan Olejnik, sołtys Gorzycy.

Boisko do piłki nożnej, osobne do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, urządzenia sportowe, plac zabaw, siłownia plenerowa i wiata rekreacyjna –  to wszystko składa się na kompleks sportowo- rekreacyjny, który powstał w Gorzycy. Mieszkańcy tłumnie przybyli na tą radosną uroczystość. Konkursy przygotowane przez strażaków i Radę Sołecką przyciągnęły nie tylko dzieci. Władze Gminy również brały w nich udział. Było przeciąganie liny, wyścigi na czteroosobowych nartach, oraz strażacki tor przeszkód. Tortem- podarunkiem od wójta Tadeusza Kielana oraz przewodniczącego Rady Gminy Norberta Grabowskiego obdzielono wszystkich gości przybyłych na tą imprezę. Lokalna poetka, pani Władysława Lukowicz, napisała i odczytała z tej okazji  wiersz.

Dziękujemy Panie Wójcie za każdą ławeczkę

Za świeżo zasianą traweczkę

Za piękne miejsce na górce pod lasem

Chroniące nas przed ulicznym hałasem

Za każdą bramkę do grania

I za boisko do biegania

Za to, że dzieci są tutaj bezpieczne

I za leśne, zdrowe powietrze

Za boisko do grania w nogę i siatkówkę

A dla chętnych – w koszykówkę

Za altankę chroniącą od deszczu i słońca

I tak można wyliczać bez końca

Dziękujemy sołtysowi

I każdemu mieszkańcowi

Pierwszy etap zadania, w ramach którego powstał plac zabaw oraz zamontowane zostały urządzenia sportowe kosztował 67 tys. 998 zł. Realizacja drugiego etapu, na który złożyło się wykonanie boiska, ogrodzenia, piłkochwytów, oświetlenia, nasadzeń i ustawienie elementów małej architektury pochłonęła 316 tys. 337 zł.

(AI)