Kalendarz z przesłaniem

Plakat_A3.cdr

Do drzwi mieszkańców Gminy Lubin w najbliższych dniach zapukają strażacy. Będzie to okazja do złożenia życzeń i przekazania świątecznego prezentu w postaci strażackiego kalendarza, ale druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych  podpowiedzą także jak zadbać o bezpieczeństwo pożarowe w okresie zimowym.

We własnym domu czujemy się zwykle bezpiecznie, nawet podczas mroźnej i śnieżnej zimy. Jednak, aby tak było zawsze, musimy zadbać o dobry stan instalacji domowych, które są intensywnie eksploatowane jesienią i zimą. Jak używać urządzeń grzewczych, by było i przytulnie i bezpiecznie – wyjaśnią strażacy.

Na kalendarzach, które trafią do mieszkańców Gminy Lubin znajdują się także numery telefonów alarmowych do wszystkich służb, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Wydanie kalendarza – w nakładzie 2 tys. – sfinansowane zostało ze środków Gminy Lubin, przeznaczonych na profilaktykę w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Kalendarz rozdawany jest bezpłatnie, ale można wspomóc strażaków datkiem lub przekazać 1 proc. podatku na rzecz ZOSP RP ze wskazanie wybranej jednostki Gminy Lubin.

(MG)