Gminne obchody 11. rocznicy śmierci Jana Pawła II

2016-OGNISKO PAPIESKIE-KsięginiceKościoły przepełnione wiernymi, łzy przeplatane wspomnienia i wyjątkowa nostalgia – tak było 11 lat temu, kiedy odszedł Papież Polak. Jana Pawła II żegnały miliony wiernych na całym świecie – szczególne były jednak te polskie pożegnania. Już w najbliższą sobotę, 2 kwietnia obchodzić będziemy 11. rocznicę śmierci Papieża Polaka. Jan Paweł II odszedł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37. O tej porze wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra poinformował o śmierci papieża arcybiskup Leonardo Sandri słowami: Nasz Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca.

Na gminne obchody 11. rocznicy śmierci Papieża Polska zapraszamy do Księginic. Rozpocznie je o godz. 20.00 uroczysta Msza św. polowa w przypałacowym parku, której przewodniczyć będzie ksiądz proboszcz Tadeusz Żurek. O 21.30 zapłonie papieskie ognisko, a potem odbędzie się czuwanie i wspólne śpiewanie.

Organizatorami i współorganizatorami papieskiego spotkania są: Zespół JARZĘBINA, były sołtys wsi Księginice Henryk Nagaj, sołtys wsi Księginice Krzysztof Lewicki, Ośrodek Kultury Gminy Lubin, Gminny Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Księginicach.

(MK)