Gmina Lubin wzięła wszystko!

Trzy pierwsze miejsca w kategorii mężczyzn i dwa pierwsze w kategorii kobiet. Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Lubin podczas X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Chobieni okazały się nie do pokonania.

W klasyfikacji generalnej zawodów, obejmującej wyniki sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego, w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajęła reprezentacja OSP Zimna Woda, na drugim miejscu uplasowała się ekipa OSP Niemstów, a na trzecim OSP Księginice.

W kategorii kobiecej do konkursowych zmagań przystąpiły dwie drużyny Gminy Lubin. Triumfowała  OSP Zimna Woda, a drugie miejsce zajęła kobieca reprezentacja OSP Raszówka.

– Jechaliśmy do Chobieni po zwycięstwo i plan został zrealizowany w stu procentach. Nawet przez chwilę nie pomyślałem, że może być inaczej. Serdecznie gratuluję naszym strażakom, którzy po raz kolejny potwierdzili doskonały poziom wyszkolenia i sprawności fizycznej. To powód do dumy i gwarancja bezpieczeństwa dla naszych mieszkańców. Z całego serca za to dziękujemy – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W męskiej sztafecie pożarniczej najlepszy wynik uzyskała OSP Zimna Woda z wynikiem 58,3 sekundy, na drugim miejscu uplasowała się OSP Niemstów z czasem 60,2 sekundy. Zimna Woda triumfowała także w ćwiczeniu bojowym, ale w tym przypadku różnica czasu w stosunku do Niemstowa była minimalna i wyniosła zaledwie 4 setne sekundy. Puchar Prezesa „Strefy 998” przeznaczony dla zwycięzcy ćwiczenia bojowego stanie więc na półce w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zimnej Wodzie.

W X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych wystartowały także drużyny młodzieżowe. Wśród chłopców najlepsza była ekipa z OSP Ścinawa, drugie miejsce zajęła reprezentacja Tymowej, która wywalczyła także pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt.

Zwycięska ekipa z Zimnej Wody

Zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat lubiński w zawodach wojewódzkich, organizowanych w cyklu czteroletnim, które odbędą się we wrześniu przyszłego roku.

Tegoroczny sukces jednostek OSP Gminy Lubin w zawodach powiatowych nie jest odosobniony. Także przed dwoma laty nasze reprezentacje stanęły na podium, na najwyższym OSP Niemstów, na miejscu drugim OSP Czerniec, a na trzecim Zimna Woda. Klasyfikacja kobiet w stosunku do roku 2015 nie zmieniła się.

Powiatowe zawody była także okazją nagrodzenia wyróżniający się druhów. Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa odebrała Edyta Szymańska z OSP Zimna Woda, a odznakę „Strażak Wzorowy” Dawid Gumienny z OSP Ścinawa.

(MG)

 

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN:

I miejsce OSP Zimna Woda (95,7 pkt/sek.)

II miejsce OSP Niemstów (98,1 pkt/sek.)

III miejsce OSP Księginice (117,7 pkt/sek.)

IV miejsce OSP Górzyn (118,1 pkt/sek.)

V miejsce OSP Tymowa (118,5 pkt/sek)

VI miejsce OSP Zaborów (123,8 pkt/sek)

VII miejsce OSP Czerniec (133,6 pkt/sek)

VIII miejsce OSP Raszówka (139,4 pkt/sek)

IX miejsce OSP Chobienia (150,8 pkt/sek)

X miejsce OSP Ścinawa (232,1 pkt/sek)

 

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

I miejsce OSP Zimna Woda (123 pkt/sek)

II miejsce OSP Raszówka (137,9 pkt/sek)