Ekologiczna bomba w Kłopotowie

IMG_9782Portal miedziowe.pl i Radio Elka – to kolejne media, które zainteresowały się problemem mieszkańców Kłopotowa i okolicznych miejscowości, od kilku lat borykających się z problemem uciążliwego składowiska odpadów. Jak mówią mieszkańcy – żyją na bombie ekologicznej. Zapowiadają radykalne kroki zmierzające do zamknięcia wysypiska.

Relacja z portalu miedziowe.pl:

Po kolejnym pożarze na terenie składowiska gromadzonych tworzyw sztucznych, mieszkańcy Kłopotowa i sąsiednich wsi, powiedzieli dość. Zapowiadają, że jeśli właściciel w odpowiedni sposób nie zabezpieczy tego wysypiska, to są gotowi wyjść na drogę i protestować przeciwko funkcjonowaniu tej inwestycji. „Jesteśmy truci. To bomba z opóźnionym zapłonem”, mówią wprost mieszkańcy. „Składowisko jest bezpieczne i działa legalnie”, odpowiada przedstawiciel firmy R-Power Polska, do której należy wysypisko.

W pierwszy weekend sierpnia na terenie składowiska w Kłopotowie doszło do kolejnego pożaru. Z ogniem walczyło wtedy ponad 60 strażaków z kilkunastu jednostek zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że było to celowe podpalenie, bo ogień pojawił się co najmniej w dwóch miejscach blisko ogrodzenia składowiska. Ostateczną przyczynę ustali jednak policyjne śledztwo. Do najpoważniejszego pożaru doszło jednak rok temu, także w wakacje. Ogień wzniecili wtedy prawdopodobnie pracownicy wysypiska, którzy wykonywali roboty spawalnicze.

Mieszkańcy Kłopotowa i sąsiednich miejscowości nie chcą już dalej żyć w otoczeniu składowiska. Mówią, że to bomba z opóźnionym zapłonem i chcą doprowadzić do zamknięcia tej inwestycji, która – jak uważają – jest niebezpieczna dla nich samych, jak i naturalnego środowiska.

Więcej na: http://miedziowe.pl/content/view/80208/78/