Czwarty tydzień wakacji z OKGL

Piesze wycieczki i warsztaty muzyczne dominowały podczas czwartego tygodnia wakacyjnych zabaw organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. 25 lipca wędrowano  pieszo ze Składowic do  Ustronia. Dzień później zorganizowano muzyczne warsztaty w Oratorium w Szklarach Górnych.

Piesza wycieczka ze Składowic miała swoją metę na terenach zielonych w Ustroniu. Po zabawach i pasjonującym meczu  w bulle, wszyscy uczestnicy otrzymali napoje i posilili się pieczonymi przy ognisku kiełbaskami, które zapewnił OKGL. Po takiej dawce energii można było wykonać powrotny rajd pieszy do Składowic.

W wakacyjną środę 26 lipca, w Oratorium w Szklarach Górnych spotkały się mieszkanki tej miejscowości na warsztatach wakacyjnych, zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Dzieci mogły zapoznać się z budową i funkcjami keyboardu, poznawały podstawowe elementy muzyki (melodia i rytm), bawiły się rytmem, a także poprzez zabawy sprawnościowe, utrwaliły podstawowe wartości nut i pauz. Niespodzianką stała się wizyta przedstawicielki  Sanepidu, która w bajkowy sposób przedstawiła zebranym wartości i znaczenie witamin w naszym organizmie. Zwrócono także uwagę na odpowiednią dietę i znaczenie warzyw dla naszego organizmu.

(OKGL)