Barbórka w gminnym przedszkolu

Tradycyjnie 4 grudnia lubiński oddział Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce odwiedził Męski Chór Górniczy, działający przy KGHM Polska Miedź S.A. Dzieci wysłuchały pieśni górniczych,  a największą radość, jak co roku, wzbudził „Górniczy walczyk”.

Występ wywarł na maluchach olbrzymie wrażenie, o czym świadczyła towarzysząca mu niczym niezmącona cisza. Za wspaniałe przeżycia  dzieci podziękowały najpiękniej jak potrafiły, przygotowując własnoręcznie album prezentujący pracę górnika widzianą własnymi oczami.

Dyrektor przedszkola Katarzyna Foryś w podziękowaniu za niezwykły występ wręczyła gościom statuetkę Świętej Barbary, by nieustannie otaczała opieką wszystkich górników, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.

– Dla naszej społeczności, w której wiele osób jest związanych z górnictwem, Barbórka jest od zawsze dniem wyjątkowym. Szacunku do tej przepięknej tradycji oraz trudu górniczej pracy uczymy naszych wychowanków już od najmłodszych lat – mówi dyrektor Katarzyna Foryś.

Gościem przedszkolaków był dziś również jeden z rodziców, który opowiadał o trudnej, często niebezpiecznej pracy górnika.

Przedszkolaki i grono pedagogiczne wszystkim górnikom składają serdeczne podziękowania za ich ciężką pracę, życząc wielu sukcesów zawodowych oraz osobistych.