25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raszówce

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPonad tysiąc zebrała grupka harcerzy 1DH Aquila z Raszówki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Harcerze po raz drugi włączyli się w ogólnopolską akcję organizując w swojej miejscowości „Jarmark Różności”. Licytacje odbyły się w Świetlicy Wiejskiej w minioną niedzielę.

Podobnie jak w zeszłym roku, frekwencja dopisała. „Jarmark Różności” zorganizowany przez grupę 1DH Aquila przyciągnął sporo mieszkańców. W tym roku pieniądze były zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

– Udało nam się zebrać 1.211,03 złotych. Myślę że to bardzo dobry wynik jak na 1 wioskę, mimo że ciut mniejszy niż w ubiegłym roku. Stało się tak zapewne dlatego, że w tym czasie były organizowane w gminie inne wydarzenia – mówi organizatorka, druhna Małgorzata Czaja.

Od godziny 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce trwał „Jarmark Różności”, podczas którego harcerze sprzedawali ciasto wraz z kawą lub herbatą. Licytowane były drobiazgi, które przynieśli harcerze, a także mieszkańcy. Podczas jarmarku można było zagrać z harcerzami w gry planszowe oraz posłuchać harcerskich piosenek w wykonaniu drużyny.

Grupa 1DH Aquila powstała w 2015 z inicjatywy druhny Małgorzaty Czaji. Aktualnie w szeregach formacji znajduje się 7 dziewcząt i 5 chłopców. Kolejny rok wspierają Jurka Owsiaka i jego fundację.

Na 25 Finale WOŚP w Raszówce zjawili się strażacy z OSP Raszówka i komendant Damian Dobrowolski zadeklarował swą pomoc przy organizacji następnych edycji. W przyszłym roku strażacy planują urządzić pokaz pierwszej pomocy, będzie także możliwość przejażdżki wozem strażackim. Również zespół Leśne Echo nie pozostał w tyle za strażakami. Witold Klocek, kierownik zespołu, zadeklarował występ naszej lokalnej grupy artystycznej, by wraz z 1DH Aqulia wesprzeć działalność Jerzego Owsiaka.

– Jak na Raszówkę, dzisiejszą frekwencję oceniam bardzo wysoko – mówi druhna Małgorzata – Bardzo chciałabym podziękować Urzędowi Gminy Lubin za przekazanie nam nagród i gadżetów, które mogliśmy wystawić na licytację.

(AI)