Mamy 15.000 mieszkańca Gminy Lubin!

Na zdjęciu (od prawej) Mariusz Kaciuban, Kaja, Maciej i Bruno Wojniccy, Iwona, Julka i Mikołaj Tyczyńscy, wójt Tadeusz Kielan, Piotr Tyczyński i Anna Skorupa, szefowa referatu spraw obywatelskich UG w Lubinie.

Trzynastodniowy Bruno Wojnicki z Karczowisk został 15-tysięcznym mieszkańcem Gminy Lubin. Choć sam przespał całą uroczystość, statuetkę i prezent od wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana odebrali w jego imieniu rodzice.

W spotkaniu z tej okazji uczestniczyli także Iwona Dziatkowiak-Tyczyńska z Chróstnika, która zameldowała się jako 14.999 mieszkanka Gminy Lubin oraz Mariusz Kaciuban z Gorzelina, który stał się 15.001 mieszkańcem naszego samorządu.

Bruno urodził się 26 czerwca 2017 r. w Legnicy. Jego mama Kaja od urodzenia związana jest z Karczowiskami i nigdy nie myślała, by zmienić miejsce zamieszkania. Tato Maciej nie miał więc innego wyjścia, jak dołączyć do żony. Zresztą, jak przyznaje z radością opuścił zgiełk i hałas miasta, zamieniając go na sielski krajobraz Karczowisk.

14.999 mieszkanka Gminy Lubin Iwona Dziatkowiak-Tyczyńska pochodzi Jawora, ale związany z Chróstnikiem mąż Piotr nie musiał jej długo przekonywać do budowy domu w jego miejscowości. I obydwoje tej decyzji nie żałują. Budowa dobiega końca, doczekali się dwojga dzieci. Julka w czerwcu skończyła 6 lat, a Mikołaj 20 lipca będzie miał 5 miesięcy.

Mariusz Kaciuban, który w Gminie Lubin zameldował się 30 czerwca okazał się jej 15.001 mieszkańcem . Zameldowała się zresztą tego dnia cała rodzina: żona Arleta oraz córeczki dwuletnia Alicja i sześcioletnia Zuzia. Wszyscy mieszkają w Gorzelinie, bo właśnie tu sięgały rodzinne korzenie pana Mariusza.

– Na 15.000 mieszkańca – Gmina Lubin czekała 14 lat, ponieważ dziesięciotysięczny mieszkaniec zameldował się u nas w 2003 r. Bardzo się cieszę, że to mi w udziale przypadło powitanie państwa,  co niniejszym czynię – mówił podczas spotkania Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Szef gminnego samorządu wręczył zaproszonym gościom pamiątkowe statuetki i prezenty w postaci tabletów.

– Po przekroczeniu tej okrągłej liczby może wiele się nie zmienia, ale na pewno świadczy to o rozwoju naszej gminy. Cieszę się, że zyskujemy nowych, młodych mieszkańców, bo to przecież ludzie stanowią o potencjale samorządu. I co najważniejsze są wśród nich maluchy, a z myślą o nich właśnie powstaje nowoczesna baza sportowo-rekreacyjna. Dodatkowi mieszkańcy, to także wyższe wpływu u z tytułu podatku PIT – dodaje wójt Tadeusz Kielan.

Dziś tj. na dzień 7 lipca 2017 roku Gmina Lubin liczy 15.005 mieszkańców.