Złożyli uroczyste przyrzeczenie

18 pierwszoklasistów oficjalnie dołączyło do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim. W galowych strojach, na tle patriotycznej dekoracji najmłodsi złożyli ślubowanie.

To uroczyste przyrzeczenie dzieci wypowiedziały w obecności rodziców, grona pedagogicznego, starszych kolegów i koleżanek oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. radni Gminy Lubin Elżbieta Białosiewicz i Jan Olejnik, ksiądz proboszcz Kazimierz Rapacz sołtys Krzeczyna Małego Lidia Cesarz, Bernadetta Pączkowska z Urzędu Gminy w Lubinie oraz przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Różycka.

Przed oficjalnym aktem ślubowania dzieci zaprezentowały się w niezwykle atrakcyjnym programie, przygotowanym przez swoją wychowawczynię p. Celinę Zarembę. Pierwszaki udowodniły, że znają patrona, błysnęły szeroką wiedzą o kraju i o szkole, zachwyciły talentem recytatorsko – wokalnym. Ich występ był długo oklaskiwany przez widzów, szczególnie imponujące było wykonanie poloneza, bogatego w korowodowe przejścia i figury oraz fantastyczna interpretacja piosenek ilustrowanych gestem.

Po występie nastąpiła oczekiwana uroczysta chwila. Uczniowie w granatowych biretach na głowach przystąpili do ślubowania na Sztandar Szkoły, a potem pasowania, którego dużym ołówkiem dokonała pani dyrektor Elżbieta Młynek.

A potem były same przyjemności.. prezenty, słodycze i oczywiście to, co najważniejsze akty pasowania i legitymacje.

O swoich młodszych kolegach pamiętali również uczniowie z klasy II, III oraz samorząd uczniowski, od których klasa pierwsza otrzymała przydatne do szkolnej ławy upominki.

(oprac. SP w Krzeczynie Wielkim/MG)