Złoto i srebro Zagłębia Masters!

pa3_0018Znakomicie spisały się zespoły z Lubina podczas II Barbórkowego Turnieju Piłki Ręcznej Masters, który odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Męska drużyna zajęła pierwsze, damska drugie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Na parkiecie walczyło łącznie 12 drużyn, podzielonych na cztery grupy w dwóch kategoriach wiekowych. Oprócz gospodarzy, drużyn Zagłębia Lubin zobaczyliśmy także zespoły ze Szczecina, Pabianic, Nowogardu, Złotoryi, Wielunia, Świdwina, Wrocławia i Warszawy – W ciągu roku to my jeździmy na turnieje do innych drużyn, dlatego postanowiliśmy także zaprosić naszych kolegów i koleżanki do Lubina. Jest to druga edycja turnieju i na pewno będą następne – mówi Patrycja Jugo, kapitan Zagłębia Lubin.

Lubińskie drużyny wystąpiły nie tylko w roli gospodarzy, ale i faworytów. Na placu gry zobaczyliśmy również inne zawodniczki i zawodników, którzy jeszcze niedawno lub trochę dawniej grali na ekstraklasowych parkietach. Oprócz wspomnianych braci Fabiszewskich nie zabrakło także Tomasza Kozłowskiego, Grzegorza Gowina, Damiana Demczuka, czy Andrzeja Pułki. W żeńskim zespole Zagłębia wystąpiła natomiast Joanna Obrusiewicz, która w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy superligowego Metraco Zagłębia Lubin. Rozgrywająca została Królem Strzelców w kategorii kobiet. W jej ślady poszedł Tomasz Kozłowski, który również został najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju.

Lubinianki doszły do wielkiego finału, w którym po zaciętym meczu musiały uznać wyższość ekipy ze Szczecina. Do konfrontacji lubińsko-szczecińskiej doszło również w finale mężczyzn. Tutaj zdecydowanie lepsze okazało się Zagłębie, wygrywając 10:5.

Skład Zagłębia: Oldbojki: Patrycja Jugo (Czerniec), Joanna Obrusiewicz, Joanna Pietruszka (Czerniec) , Joanna Klaczko (Gola), Paulina Gruca, Paulina Płończak, Edyta Pantol, Anna Wernicka (Obora), Monika Bilińska (Osiek), Monika Ostaszewska (Osiek) , Marta Mrok, Marta Mazur.

Oldboje: Mariusz Dekiert, Tomasz Fabiszewski, Tomasz Kozłowski (Obora), Grzegorz Utracik (Krzeczyn Wielki), Ryszard Huriez, Radosław Fabiszewski, Grzegorz Gowin, Piotr Szabelski, Artur Semańczuk, Damian Demczuk, Andrzej Pułka (Raszowa), Piotr Żurowski.

Wyniki – kobiety:

Faza pucharowa:

O 5. miejsce: Wrocław – Handball Świdwin 5:9

O 3. miejsce: Skra Warszawa – SPR Tychy 10:7

Finał: Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 9:11

Klasyfikacja końcowa:

1. Pogoń Szczecin

2. Zagłębie Lubin

3. Skra Warszawa

4. SPR Tychy

5. Handball Świdwin

6. Wrocław

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepsza bramkarka: Teresa Jasińska (Pogoń)

Król Strzelców: Joanna Obrusiewicz (Zagłębie)

Najlepsza zawodniczka: Katarzyna Zglinicka-Skierska (Skra)

Wyniki – mężczyźni:

Faza pucharowa:

O 5. miejsce: Nowogard – Złotoryja 8:6

O 3. miejsce: Pabianice – Wieluń 11:7

Finał: Lubin – Szczecin 10:5

Klasyfikacja końcowa:

1. Zagłębie Lubin

2. Pogoń OLDI Szczecin

3. Pabiks Pabianice

4. MKS Wieluń

5. Handball Nowogard

6. Górnik Złotoryja

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Stefan Pawlak (Pogoń)

Król Strzelców: Tomasz Kozłowski (Zagłębie)

Najlepszy zawodnik: Mariusz Bilewicz (Pabiks)

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Imprezę finansowo wsparła Gmina Lubin.