Złote Gody w Gminie Lubin

SONY DSCPięć małżeństw świętowało 50 lat wspólnego pożycia. Z tej okazji Wójt Tadeusz Kielan, wręczył parom specjalne medale przyznawane przez Prezydenta RP. Z kolei dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce, z myślą o jubilatach przygotowały program artystyczny.

Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan wręczył medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” pięciu parom. Odznaczeni zostali Państwo Danuta i Zenon Hołówko z Raszówki, Maria i Janusz Mastalscy z Osieka, Maria i Czesław Pacyniak z Czerńca, Zofia i Marian Szałajko z Wiercienia oraz Helena i Włodzimierz Terefelko z Raszówki.

Medale za długoletnie pożycie odbiorą w późniejszym terminie jeszcze dwa małżeństwa, które na uroczystość nie mogły przyjechać.

– Z wielką radością patrzę na pary, które przeżyły razem pół wieku. Dajecie Państwo nadzieję i wiarę w to, że istnieją wartości stałe i niezmienne, co w dzisiejszych czasach jest wielką zaletą. Dziękuję Państwu za to i życzę długich lat życia w zdrowiu, z uśmiechem i radością – mówił Tadeusz Kielan. W imieniu prezydenta RP, wójt Gminy Lubin wręczył jubilatom odznaczenia, gratulując wspólnie spędzonych lat.

Uroczystość uświetnił wspaniały występ przedszkolaków. Na ich program artystyczny złożyły się wiersze, piosenki i tańce.

Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszeń oraz wspólnego toastu.