Zimna Woda Dolnośląską Stolicą Kultury?

PLAKAT ZIMNA WODA2Pod takim hasłem w najbliższą sobotą o godz. 18.00 odbędzie się koncert zatytułowany Zimna Woda i Przyjaciele. Swoje umiejętności muzyczne i wokalne zaprezentują mieszkańcy Zimnej Wody i zaproszeni goście.

– Pomysł na organizację tej imprezy zrodził się bardzo spontanicznie, jak większość naszych inicjatyw – śmieje się Zuzanna Pęciak z zespołu „Zachęta”. – To nasz sposób, na to by podziękować tym wszystkim, którzy angażują się w życie naszej miejscowości i ją wspierają. Myślę tu przede wszystkim o mieszkańcach, którzy wkładają dużo energii, serca i pracy w rozwój naszej małej ojczyzny, ale także o księżach proboszczach Andrzeju Tomaszewskim i Jerzym Maliszu, dzięki którym kościół i cerkiew zmienią wkrótce swoje oblicza, o władzach Gminy Lubin: panu Wójcie i radnych, na których wsparcie – możemy liczyć – mówi Zuzanna Pęciak, organizatorka koncertu.

Jak się okazuje hasło „Zimna Woda Dolnośląską Stolicą Kultury? Dlaczego nie?” wcale nie jest przesadzone. Jeden z gości, którego występ na razie owiany jest tajemnicą, dokonując wyboru pomiędzy dwoma miejscami, w których miał koncertować – Zimną Wodę postawił przez Wrocławiem!

Podczas koncertu na scenie wystąpią: Igor Cyrkot (pianino), Mateusz Pęciak (akordeon), Aleksandra Kot (śpiew), Izabela Dacyszyn (śpiew), Aleksandra Pęciak (akordeon i śpiew), Marcin Fedko (trąbka) i Magdalena Starzec (śpiew).

Impreza ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, lubiących dobrą muzykę. Nagłośnienie zapewni Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

(MG)