Zima nie jest łaskawa dla kierowców

Lubińska policja apeluje o rozwagę i rozsadek  na drogach. Bezpieczna jazda ratuje życie. Brawura na drogach to potencjalna przyczyna wypadków drogowych. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Wieczorami znacznie spadają temperatury, co może powodować gołoledź lub miejscowe oblodzenie jezdni, a tym samym wydłuża to znacząco drogę hamowania. Zwolnijmy szczególnie na mostach i wiaduktach, bądźmy przygotowani, że mogą występować mgły i widoczność nie będzie najlepsza. Wybierając się w podróż, bierzmy te wszystkie czynniki pod uwagę.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania oraz  dostosowanie prędkości do obecnie panujących warunków na drodze. Powinniśmy pamiętać również, aby zwiększyć odległość od samochodów znajdujących się przed nami. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać.

W miniony piątek na skrzyżowaniu drogi K-3 z ulicą Ścinawską kierowca opla nie zatrzymał się na czerwonym świetle i zderzył się z prawidłowo jadącą audi kobietą, która przewoziła siedmiomiesięczne dziecko. W wyniku tego zdarzenia, matka z dzieckiem trafiła do szpitala.

Natomiast w poniedziałek kierująca samochodem peugeot, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Również została zabrana przez zespół pogotowia do szpitala. Na drodze była „szklanka”.

(KPP w Lubinie)