Zielone przedszkole w Sianożętach

Zabawy na plaży, dyskoteka połączona z nauką tańca oraz zajęcia z animatorami – najmłodsi wychowankowie Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim na długo zapamiętają wyjazd na zielone przedszkole. Maluchy bawiły w niezwykle urokliwej nadmorskiej wsi letniskowej, Sianożęty.

Już w pierwszym dniu, po zakwaterowaniu dzieci miały nie lada frajdę. Po długiej podróży mogły wykąpać się i poszaleć w hotelowym basenie. Następnego dnia maluchy brały udział w zajęciach organizowanych przez animatorów Żanetę i Bartka oraz wychowawcę grupy, Tamarę Benkiewicz. Podczas konkursów dzieci wykazały się wiedzą oraz niezwykłą sprawnością ruchową. Najatrakcyjniejsze jednak zdawały się zajęcia na plaży oraz dyskoteka połączona z nauką tańca.

Na przedszkolakach ogromne wrażenie zrobiła również sala zabaw w której odbywały się zajęcia. Dzieci miały okazję codziennie podziwiać ogromne żywe okazy żółwi i pary lemurów oraz przyglądać się życiu ryb.

W przeddzień wyjazdu, maluchy zostały zaproszone na ognisko. Przedszkolaki bardzo aktywnie spędziły czas w nadmorskiej miejscowości. Zielone przedszkole trwało sześć dni. Razem z dziećmi byli także ich rodzice.