Zespół „ŁAŁ” z sukcesami na koncie

Podopieczni Studia Piosenki „ŁAŁ” działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin, niewątpliwie rozwijają skrzydła. Sukcesy, które zespół zaczął odnosić w regionalnych konkursach piosenki świadczą o tym, że z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o młodych wokalistach.

Podczas „V Rejonowego Konkursu Wokalnego – Śpiewowisko 2017” występ naszego zespołu został doceniony przez jury. Spośród 16 wykonawców w kategorii starsi – gimnazjaliści i licealiści – grupa „ŁAŁ” znalazła się w ścisłej czołówce, zdobywając wyróżnienie. Zespół reprezentowały Aleksandra Naglik i Maja Fiebig – wokal oraz Hanna Napiórkowska i Anna Miller – gitara. Konkurs odbył się w marcu br., organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie.

Wielkim sukcesem także zakończył się udział w koncercie finałowym XXIV Dziecięcego Konkursu Wokalnego „O Złotą Nutkę”. Na scenie wystąpiła wówczas Aleksandra Naglik z miejscowości Obora, podopieczna zespołu „ŁAŁ”. Miejsce w finale zapewniło Oli brawurowe wykonanie piosenki podczas prezentacji konkursowych. O tytuł i prestiż walczyło ponad 50 uczestników, jednak jury jednogłośnie przyznało „Srebrną Nutkę” naszej Oli. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Kultury „Muza” w czerwcu br.

Gratulujemy sukcesów i jednocześnie zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach Studia Piosenki „ŁAŁ”, które poza przygotowaniem do świadomego uczestnictwa w sztuce wokalnej, znacząco wzbogacają i rozszerzają swój program estradowy o szereg coraz to nowszych pozycji repertuarowych.

(Fot: MDK Lubin/CK Muza Lubin)