Ze św. Janem Pawłem II w roli głównej

Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Pieszkowie stał się sceną trzeciego już Koncertu Papieskiego Gminy Lubin, zorganizowanego w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II. Ze specjalnie przygotowanym na tę okazję programem artystycznym wystąpił zespół „Rozśpiewane Pastuszki” z Gogołowic, a muzyczną niespodzianką  spotkania były występy sołtys Pieszkowa Renaty Jędrak oraz księdza proboszcza Wojciecha Skowrona.

Przepiękne, barokowe wnętrze kościoła w Pieszkowie wypełniły energetyczne i porywające dźwięki, charakterystyczne dla „Rozśpiewanych Pastuszków” – wszystkie dedykowane św. Janowi Pawłowi II z okazji 41. rocznicy wyboru na papieża. Mniej znane utwory, ale i te, które śpiewamy wszyscy, w zupełnie nowych, wyjątkowych w swym przekazie aranżacjach. „Abba Ojcze”, „Barka” czy „Wadowice” u wielu wywołały wzruszenie, podobnie jak przypominane na ekranie najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Wielką niespodzianką koncertu był występ sołtys Pieszkowa Renaty Jędrak z córką Klaudia, które zmierzyły się z niezwykle trudnym utworem „Życia mała garść”.

Niezwykłą muzyczną wrażliwością wykazał się proboszcz parafii p.w. Chrystusa Króla w Osieku ksiądz Wojciech Skowron, który przy akompaniamencie gitary wykonał utwory „Niech będzie imię Twe błogosławione” oraz „Piotr”.

– Niezwykle ważne, że nasz pieszkowski koncert miał charakter wielopokoleniowy, że wybitna postać św. Jana Pawła II staje się autorytetem dla kolejnych pokoleń. Bardzo się cieszę, że przedstawienie, będące muzyczną podróżą wytyczoną szklakami Karola Wojtyły stworzyli mieszkańcy Gminy Lubin – mówiła Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

W koncercie uczestniczyli mieszkańcy Pieszkowa i Osieka, ale także goście, wśród których znaleźli się zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Gminy Andrzej Olek oraz szefowa komisji oświaty i kultury RG Zofia Marcinkiewicz.

Koncert przygotowany został przez proboszcza Wojciecha Skowrona, Sołtys i Radę Sołecką Pieszkowa oraz OKGL.