„Zdrowa, bezpieczna, szczęśliwa-współczesna kobieta wsi”

Projekt pod takim hasłem przeprowadzono dla mieszkanek wsi Miłosna i okolic. Zorganizowano wiele zajęć dedykowanych zarówno dla dzieci jak i dorosłych, które nie tylko  propagowały zdrowy styl życia ale przede wszystkim integrowały lokalną społeczność.

W ramach projektu zorganizowano trzy bloki tematyczne. Pierwszym  z nich były „Kuchenne rewolucje”, czyli sześć godzinnych spotkań z wykwalifikowanym dietetykiem,  podczas których uczestniczki poznawały zasady zdrowego żywienia. Podczas każdych zajęć wspólnie przyrządzano nowe,  oryginalne potrawy, które z powodzeniem każda gospodyni może wprowadzić do codziennego menu.
Kolejnym cyklem zajęć była „samoobrona”. W trakcie czterech dwugodzinnych spotkań prowadzonych przez instruktora Krav Maga, uczono podstawowych chwytów samoobrony, które zwiększyły poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie. Trzecim blokiem była „zumba”, na której zadbano o rozwój koordynacji ruchowej  poprzez sześć godzinnych zajęć.

Projekt pokazał, że przez zabawę można bardzo łatwo pobudzić zamiłowanie do różnych form ruchu, spędzić wspólnie fajnie czas, podzielić się doświadczeniami i zdobytą na zajęciach wiedzą.

Zajęcia udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu  z programu „Działaj Lokalnie X” Polsko -Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie-Fundacja „Wrzosowa Kraina „.

(SR, źródło: Facebook: Miłosna –Gmina Lubin)