Zbliża się 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia br. o godzinie 17.00 odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godzinie 17.00, w godzinę W, zawyją syreny, złożone zostaną również kwiaty przy tablicach pamięci na Wzgórzu Zamkowym. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu lubińskiego.

Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 – była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze Armii Krajowej pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski. W dniu 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, podobnie jak w całej Polsce, w powiecie lubińskim odbędą się uroczystości upamiętniające bohaterów, którzy stanęli do walki o wolność.

Uroczystość będzie miała miejsce przy Murze Pamięci przy ul. Pruzi w Lubinie.

Organizatorem obchodów jest Starosta Lubiński.