Zazdrość przyczyną pobicia – pięć osób zatrzymano

Policjanci z Lubina zatrzymali pięcioro sprawców pobicia. Sprawcy wtargnęli do domu pokrzywdzonych. Najpierw bili i kopali 31-latka, gdy w obronie syna stanęła jego matka i siostra, napastnicy zaatakowali także obie kobiety. Zatrzymani to dwie kobiety i trzech mężczyzn. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, między innymi naruszenia miru domowego i pobicia, a także kierowania gróźb karalnych. Zgodnie z kodeksem karnym grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jak ustalili policjanci do pobicia doszło przez zazdrość o dziewczynę jednego z zatrzymanych.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy został powiadomiony przez 31-letniego  mieszkańca Gminy Lubin, że został napadnięty i pobity we własnym domu. Przed przyjazdem policji, pięcioro sprawców, dwie kobiety i trzech mężczyzn, oddaliło się. Wszyscy jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i trafili do policyjnej celi.

– Jak ustalili policjanci wszystko zaczęło się od zazdrości jednego z zatrzymanych o partnerkę. Kiedy agresywny mężczyzna został wyproszony z domu zgłaszającego, zadzwonił po członków rodziny, tj. dwóch mężczyzn w wieku 31 i 35 lat, którzy na miejscu zdarzenia pojawili się ze swoimi żonami w wieku 26 i 28 lat mówi – asp. szt. Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie.

Wszyscy podejrzani siłowo wtargnęli do mieszkania zgłaszającego. Trzech mężczyzn zaczęło  kopać i bić po całym ciele pokrzywdzonego 31-latka. W obronie syna stanęły jego matka i siostra. Wówczas zostały zaatakowane przez dwie kobiety, jak się później okazało, żony dwóch napastników.

Na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego, jednakże żadna z pokrzywdzonych osób nie wymagała hospitalizacji.

Policjanci przyjęli zgłoszenie i jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali podejrzanych w tej sprawie, trzech mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnej celi. Usłyszeli zarzuty między innymi pobicia, naruszenia miru domowego i kierowania gróźb karalnych.  Za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem.

(KPP Lubin)