Zawody sportowo-rekreacyjnych dla seniorów

Na terenach zielonych w miejscowości Krzeczyn Wielki zorganizowano zawody dla starszych mieszkańców całej Gminy Lubin. Były liczne sportowe zmagania, dużo ruchu ale jeszcze więcej radości, śmiechu i zadowolenia ze wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu.

Organizatorem zawodów była Rada Seniorów Gminy Lubin przy udziale Rady Sołeckiej z Krzeczyna Wielkiego, z sołtysem i radnym Jerzym Tadlą na czele. Było to już kolejne spotkanie mieszkańców w wieku 50+ organizowane w tym roku. M.in. w maju była III Spartakiada dla Seniorów, teraz także można było przetestować swoją sprawność fizyczną i ocenić swoje szanse  w sportowej rywalizacji.

Zawody trwały całe popołudnie, było niezwykle atrakcyjnie pod względem przygotowanych zabaw i konkurencji sportowo-rekreacyjnych.  M.in. rzucano podkową, wałkiem i kaloszem, był też konkurs kelnerów i  picie piwa przez słomkę. Seniorzy chętnie brali udział w tych zabawach oraz w specjalnie zorganizowanych treningach i szkoleniu z kijkami, które prowadziły doświadczone instruktorki z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Kto choć przez chwilę chciał się poczuć jak na corridzie mógł spróbować swoich sił ujeżdżając „mechanicznego byka”, co dawało uczestnikom ale także widzom mnóstwo radości i śmiechu. Najlepsza w tej konkurencji okazała się Maria Galuba z Rady Seniorów Gminy Lubin. Wszystkie konkurencje były nagradzane  ciekawymi upominkami.

Klimatu spotkaniu nadawał zespół muzyczny J&W, który zaprezentował specjalnie przygotowane aranżacje znanych i popularnych przebojów. Popisami taneczno – wokalnymi pochwalił się także zespół folklorystyczny „Lubin”, który nie tylko umilał uczestnikom czas, ale i zachęcał do wspólnego biesiadowania, przygrywając znane i lubiane staropolskie pieśni.

Wszyscy uczestnicy bardzo cieszyli się z udziału w zawodach i jak mówili, chcieliby jeszcze więcej tego typu imprez, kierowanych nie tylko dla seniorów, ale i młodszych mieszkańców, bowiem nic nie daje tyle radości co sport i zdrowa aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę.

Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Lubin Janina Mucha zachęcała seniorów do odwiedzania strony internetowej urzędu gminy, na której są zamieszczamy wszystkie informacje o organizowanych zajęciach i imprezach. Jest także specjalna zakładka poświęcona funkcjonowaniu Rady Seniorów na rzecz mieszkańców Gminy Lubin.

(AS)