Zawody sportowo-pożarnicze

Jak co roku, gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, stanęły w szranki by wygrać w konkurencjach na najlepszą męską i kobiecą drużynę. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami. Drugi rok z rzędu na podium stanęła drużyna męska z Niemstowa, niepokonana okazała się także kobieca reprezentacja z Zimnej Wody.

Zawody rozegrano na pięknym nowym obiekcie sportowym w Szklarach Górnych. Zanim jednak rozpoczęła się rywalizacja dokonano uroczystego wręczenia złotych, srebrnych i brązowych medali „Za zasługi dla pożarnictwa”” oraz odznak „Strażak wzorowy”. Poniżej wykaz nagrodzonych.

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

• Wiesław Kunecki  OSP Gorzyca
  • Adam Oborski OSP Szklary Górne

Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

• Janusz Matkowski OSP Zimna Woda

Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

• Piotr Łuczkowiec  OSP Zimna Woda

Do rywalizacji sportowej stanęło 9 drużyn, w tym dwie kobiece, z Zimnej Wody i Raszówki. Każda z nich składała się z 10 osób, które brały udział w ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 7 x 50m z przeszkodami.

W kategorii kobiet w obu zadaniach lepsza okazała się reprezentacja Zimnej Wody, zdobywając puchar i I miejsce. W kategorii mężczyzn czołówka, która wygrała ćwiczenia bojowe to: Niemstów, Zimna Woda, Gorzyca. W sztafecie pierwsze miejsce także zajął Niemstów, z równą liczbą punktów na drugim miejscu uplasowały się Szklary Górne i Zimna Woda, na trzecim miejscu Gorzyca. W klasyfikacji generalnej puchar i I miejsce wywalczył Niemstów, drugą lokatę Zimna Woda, trzecią Gorzyca.