Zasłużone zwycięstwo w Szklarach Górnych

Przepiękna pogoda przyciągnęła na trybuny rekordową liczbę kibiców. Bywanie na meczach w Szklarach Górnych stało się przyjemnością. Piłkarze Unii dostarczają w tym sezonie wiele powodów do radości i estetycznych wrażeń. Przed meczem z drużyną LZS Ostaszów, trener Unii Szklary Górne Andrzej Turkowski tonował zbyt optymistyczne nadzieje miejscowych fanów.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy w 15. minucie po strzale Ariela Famulskiego objęli prowadzenie. Zawodnicy miejscowych groźnie atakowali, czego efektem były kolejne bramki zdobyte przez Tomasza Krawczyka (33. i 39. minuta).

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 66. minucie Ariel Famulski zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, a dzieła zniszczenia dokonali Alwin Famulski (80. minuta) i Tomasz Kocój (83. minuta).  Mecz zakończył się wynikiem Unia Szklary Górne – LZS Ostaszów 6:0 (3:0). Po tak okazałym zwycięstwie na trybunach słychać było dyskusje o możliwym awansie do ligi okręgowej.

W przerwie spotkania odbył się konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Marcin Waczur  z Chróstnika, a najlepszym piłkarzem Łukarz Winarski (Unia)

Nagrody w imieniu wójta Gminy Lubin wręczał radny gminy Tomasz Fuczek.

Pozostałe wyniki naszych drużyn:

Fortuna Obora – Korona Czernina 3:4

Tęcza Kwietno – Unia Miłoradzice 1:1

Sparta Parszowice – KS Kłopotów – Osiek 1:3

Perła Potoczek – Platan Siedlce 4:4

Kryształ Chocianowiec – Victoria Niemstów 4:2

LZS Komorniki – Huzar Raszówka 3:2

Relaks Szklary Dolne – Iskra II Księginice 1:0

(JT)