Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

Jutro, 6 stycznia z okazji Święta Objawienia Pańskiego,  ulicami miasta Lubina przejdzie Orszak Trzech Króli.  Tego typu orszaki nazywa się największymi ulicznymi jasełkami. Zachęcamy mieszkańców Gminy Lubin do udziału w orszaku i wspólnego świętowania.

 

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami, jego hasło przewodnie to „Bóg jest dla wszystkich”. Będzie on także jednym z elementów świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to więc także zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności.

Motywem przewodnim tegorocznego orszaku będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców.

W  Lubinie Orszak Trzech Króli  organizowany jest po raz szósty, ale w tym roku zmieniona została trasa pochodu. Rozpocznie się tradycyjnie mszą świętą w kościele pw. św. Jana Bosko, którą zaplanowano na godzinę 11.30. Godzinę później rozpocznie się wymarsz i zebrani przejdą  ulicami  Jana Pawła II,  Kolejową,  Odrodzenia na koniec dotrą do hali widowiskowo-sportowej. W hali RCS trwa montaż sceny i stajenki , i tam jutro wszyscy będą mieli okazję do składania życzeń oraz wspólnego kolędowania.

(SR, źródło: orszak.org; FB Orszak 3 Króli w Lubinie)

Harmonogram przemarszu w Lubinie:

Scena 1 (przed kościołem na ul. Jana Pawła II)
ZEBRANIE KRÓLÓW i DWORU ORSZAKOWEGO, PRZYWITANIE ORSZAKÓW
– Orszak Azjatycki (zielony)
– Orszak Afrykański (niebieski)
– Orszak Europejski (czerwony)
Wymarsz poszczególnych Orszaków w stronę centrum miasta
Scena 2 (przy ul. Jana Pawła II)
ANIOŁ POLSKI zachęca do wytrwałości w marszu i przestrzega przed trudnościami.
Scena 3 (za przejazdem kolejowym na ul. Kolejowej)
SZAŁAS PASTERZY, którzy włączają się do wędrówki z Królami.
Scena 4 (rondo na skrzyżowaniu ul. Kolejowa i Odrodzenia)
Wizyta Trzech Króli u HERODA
Scena 5 (parking przy Hali RCS – od strony ulicy Kolejowej)
Walka DOBRA ze ZŁEM
Scena 6 (tylne wejście do hali RCS)
BRAMA DO NIEBA
Scena 7 – około godziny 14.00 ( Hala Widowiskowo – Sportowa RCS)
POKŁON W STAJENCE – Królów, dzieci z Orszaków, Gości Honorowych