Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości

11 listopada będziemy obchodzić  99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To święto ustanowiono  osiemdziesiąt lat temu by uczcić powrót Polski na mapę Europy po 123 latach zaborów.

Mimo,  że  nie obchodzono tego święta w latach powojennych i  przywrócono je dopiero w  1989 roku, to pamięć i tradycja przetrwały. Ich wyrazem są  między innymi wzruszające pieśni patriotyczne.  W naszej gminie, w podniosły nastrój tego święta wprowadzą nas  w jego przeddzień,  panie z zespołu „Lejdis”  ze Składowic.  Zapraszamy w piątek o  godz. 18.00 na koncert pieśni patriotycznych do świetlicy wiejskiej w Niemstowie.

11 listopada obchody zainauguruje o godz. 10.00 uroczysta msza św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Siedlcach. Po mszy, przy zbiorowej mogile Żołnierzy Wojska Polskiego, zapraszamy na prezentację patriotyczną przygotowaną przez dzieci ze szkoły Podstawowej w Siedlcach, zespół wokalny „ Siedlecka nuta” oraz występ dzieci z przedszkola w Raszówce.  W sali gimnastycznej szkoły w Siedlcach o godz. 12.00 rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu  zespołu „Głosy z Szewskiej” .

Koncerty zaplanowano także w Osieku. W tamtejszej świetlicy, o godz. 19.00 wystąpią zespoły „Siedlecka nuta” oraz „Jarzębina”.

Z okazji Dnia Niepodległości rozegrany zostanie także Gminny Turniej Szachowy  o Puchar Wójta Gminy Lubin w Szkole Podstawowej w Siedlcach.  Zapisy rozpoczynają się o godz. 14.30, start turnieju pół godziny później. Turniej będzie rozegrany w trzech  kategoriach z podziałem na płeć : seniorzy, juniorzy i dzieci.

(SR)