Zapraszamy na niezwykły koncert w Niemstowie

Marta Brzezińska – sopran i Aleksander Zuchowicz – tenor przy akompaniamencie Katarzyny Neugebauer. Stowarzyszenie Nasz Niemstów zaprasza na koncert muzyki operowo-operetkowej, który odbędzie się w Kościele p.w. św. Antoniego w Niemstowie

To już drugi koncert operowo-operetkowy organizowany w tej miejscowości. Ubiegłoroczny spotkał się z olbrzymim aplauzem publiczności i tak powinno być również w tym roku. Oba wydarzenia łączy obecność głównego bohatera tego muzycznego spektaklu Aleksandra Zuchowicza.

Ubiegłoroczny koncert w Niemstowie

– Są młodzi, ładni, ale przede wszystkim zdolni, a proszę pamiętać, że takie połączenie nieczęsto się zdarza ani na estradach filharmonii, ani scenie operowej – mówił Krzysztof Żołędziewski ze Stowarzyszenia Nasz Niemstów rozpoczynając ubiegłoroczny koncert.

Aleksander Zuchowicz urodził się w Kutnie, a studiował w Łodzi, gdzie dziś śpiewa również w Teatrze Wielkim. Po studiach przyjechał do Wrocławia i Opery Wrocławskiej, w której wykonuje wiele ról w operach Giuseppe Verdiego, Stanisława Moniuszki czy Ryszarda Straussa. Lubi również muzykę operetkową, co udowodnił w Niemstowie śpiewając jedną z najsłynniejszych arii gatunku.

W tym roku towarzyszyć mu będzie Marta Brzezińska, a przy fortepianie zasiądzie Katarzyna Neugebauer.

Koncert odbędzie się w sobotę 7 października o godz. 19.00 w Kościele p.w. św. Antoniego w Niemstowie. Wstęp jest wolny. W imieniu Stowarzyszenia Nasz Niemstów serdecznie zapraszamy.

(MG)