Zapisy na turnieje i rozgrywki sportowe

Przed nami kilka emocjonujących turniejów i rozgrywek sportowych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Lubin, do aktywnego uczestnictwa w nich, zarówno w charakterze zawodników, jak i kibiców.

 

Ścianka wspinaczkowa

Dzisiaj (19 stycznia) zapraszamy mieszkańców Gminy Lubin, zarówno dorosłych, młodzież jak i dzieci na Turniej gminny na ścianie wspinaczkowej.  Taki turniej rozegrany zostanie po raz drugi.  Zawody prowadzone będą w kategorii indywidualnej i drużynowej, w której liczone będą punkty trzech osób z danej miejscowości. Początek o godzinie 17.00, serdecznie zapraszamy do hala RSC w Lubinie przy  ul. Norwida 10 (Szkoła Podstawowa nr 14).

Liga Siatkowa

Na początku lutego wystartuje Gminna  Liga  Piłki Siatkowej. Zapisy chętnych drużyn przyjmowane będą do 30 stycznia w Urzędzie Gminy Lubin pok. 8 (Referat oświaty), mailowo: pilch@archiwum.ug.lubin.pl) lub telefonicznie 76/8403135 i  502 837 822. Pierwsze rozgrywki w siatkówce odbędą się 4 lutego w sali  Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych od godz. 9.30.

Halowa piłka nożna

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Lubin to już impreza z tradycjami, rozgrywana rokrocznie. Odbędzie się 3 lutego w Lubinie, w hali RCS  przy ul. Norwida. Początek o godzinie 9.30.  Mecze finałowe będą rozgrywane około godz. 13.00, więc gorąco zachęcamy mieszkańców do aktywnego kibicowania. Nadal można zgłaszać drużyny do turnieju, wymaganych jest pięciu zawodników, plus jeden w rezerwie.  Zapisy prowadzi gminny instruktor do spraw sportu  Jerzy Tadla ( 502837822).

Szachy

18 lutego w naszej gminie królować  będą szachy za sprawą dwóch imprez.  W Osieku rozegrany zostanie Powiatowo – Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Lubin oraz Gminna Liga Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Turnieje odbywają się cyklicznie, po raz pierwszy wystartuje jednak Liga. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w rozgrywkach. Szczegóły można będzie uzyskać w szkołach. Warto przy tej okazji przypomnieć,  że już trzeci rok szkolny w Gminie Lubin w klasach I- III prowadzone są specjalne zajęcia, na których uczniowie poznają arkana szachów.  Prowadzący je nauczyciele przeszli specjalne szkolenia i otrzymali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności w tym zakresie.

(SR)