Zapisy na warsztaty dla seniorów

Wójt Gminy Lubin wspólnie z Radą Seniorów zapraszają mieszkańców z terenu Gminy Lubin w wieku 50+ do wzięcia udziału w warsztatach rękodzielniczych w Zagrodzie Edukacyjnej „OGRÓD FREYA” w Bukownej. Zajęcia zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach wyszywania 3D, które przeprowadzi Aleksandra Sieradzka – laureatka Aniołów Kultury Gminy Lubin 2019.

Każdy uczestnik będzie mógł zabrać własnoręcznie przygotowaną pracę. Spotkanie rozpocznie się spacerem po pięknym ogrodzie położonym w uroczej wsi w Bukownej. Ogród to główny bohater tego miejsca. W 2017 roku ”Ogród Freya” otrzymał I nagrodę w konkursie ”Najpiękniejsza Posesja w Gminie Lubin”, właścicielka Anna Rawska opowie o kolekcjonowanych w ogrodzie roślinach. Ogród założony został w 2002 r. Obecnie znajduje się tam staw, plac zabaw, miejsce na ognisko, fontanny i liczne pergole, a przede wszystkim jest pełen niezliczonej ilości kwiatów, ziół, krzewów i drzew.

W tym dniu przy okazji zwiedzania ogrodu uczestnicy zobaczą wystawę pt.: „Pasje”, autorstwa Marii Galuby, Aleksandry Sieradzkiej i Mirosławy Skalskiej także laureatki Aniołów Kultury Gminy Lubin. Dodatkowo uczestnicy zaproszeni zostaną do wysłuchania mini koncertu w wykonaniu Marii Galuby. Spotkanie zakończy się wspólnym grillowaniem.

Chętnych zapraszamy do „Ogrodu Freya” w Bukownej w sobotę 13 lipca 2019 roku. Początek o godzinie 13:00. Uczestnicy ponoszą koszt w wysokości 20 złotych od osoby płatne na miejscu – cena obejmuje poczęstunek przy grillu, napoje chłodzące oraz kawę, herbatę i ciasto. Koszty warsztatów rękodzielniczych pokrywa Gmina Lubin.

Zapisy do dnia 10 lipca 2019 roku pod nr telefonów: Anna Rawska 695 937 403 lub Małgorzata Polniak 76 840 31 79 (Urząd Gminy).

(MP)