Zamknięcie przejazdu kolejowego na ulicy Legnickiej w Lubinie

W dniach 18 stycznia – 3 lutego zamknięty zostanie całkowicie przejazd kolejowy na ulicy Legnickiej w Lubinie. W związku z tym wytyczono już objazdy i zaplanowano zmiany kursów komunikacji miejskiej linii 5 i 105. Zamknięcie drogi ma związek z trwającym od ubiegłego roku remontem linii kolejowej Legnica-Rudna Gwizdanów.

Przez ponad dwa ostatnie tygodnie stycznia planowany jest remont nawierzchni  torowo-drogowej na drodze krajowej nr 3. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Torpol  S.A. z Poznania. To na jej wniosek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadzi w tym okresie tymczasową organizację ruchu.  Wyjazd ulicą Legnicą z Lubina  do Chróstnika będzie niemożliwy. Objazd będzie prowadził Aleją Generała Maczka, ulicą Chocianowską, węzeł Lubin Zachód trasy S3 , do węzła Lubin Południe. Objazd jest zaznaczony na mapce.

W związku z tym nastąpią także zmiany w kursowaniu linii 5 i 105 polegające na przekierowaniu ruchu autobusów objazdem od strony Krzeczyna Wielkiego przy wykorzystaniu drogi szybkiego ruchu S3. Tym samym dla linii 5 wyłączone zostaną przystanki: Legnicka, NŻ Energetyka a dla linii 105 wyłączone będą przystanki: Legnicka, NŻ Energetyka oraz NŻ Toyota.

Planowane utrudnienia spowodowane przebudową przejazdu kolejowego potrwają od 18 stycznia do 3 lutego.

(SR)

Zgłoszenie zamknięcia przejazdu kolejowego – DK 3 Lubin ul. Legnicka

KOMUNIKAT_przejazd_kolejowy_2019_(1)-1

Przebieg objazdu – DK 3 Lubin, ul. Legnicka