Zakończyły się zebrania konsultacyjne w sprawie zmiany granic

Krzeczyn Mały był ostatnią miejscowością, w której odbyło się zebranie konsultacyjne dotyczące zmiany granic Gminy Lubin. We wszystkich 31 spotkaniach uczestniczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, radni oraz pracownicy urzędu. Nie oznacza to zakończenia konsultacji w tej sprawie. Cały czas zbierane są podpisy wśród mieszkańców, którzy nie godzą się na rozbiór Naszej Gminy.

W zebraniu konsultacyjnym w Krzeczynie Małym wzięło udział 76 osób z 208 uprawnionych do głosowania. W organizowanych od 21 stycznia konsultacjach uczestniczyło ponad 3 tys. mieszkańców Naszej Gminy.

Krzeczyn Mały to kolejna miejscowość, której mieszkańcy mówią zdecydowane „nie” próbie odebrania Gminie Lubin  siedmiu sołectw Gminy Lubin. To na razie opinia wyrażana podczas wiejskich zebrań. Obecnie trwa liczenie ankiet.

– Wierzyłem w mieszkańców Naszej Gminy i nie zawiodłem się. Bardzo Państwu dziękuję za udział w spotkaniach i za Wasze wsparcie, które jest nam teraz szczególnie potrzebne – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W ciągu najbliższych dni znane będą wyniki konsultacji przeprowadzonych w trakcie zebrań wiejskich, równolegle prowadzone są konsultacje we wszystkich wsiach Naszej Gminy. Prowadzą je mieszkańcy poszczególnych miejscowości, pytając w pierwszej ankiecie czy są państwo za przyłączeniem siedmiu naszych sołectw do Lubina, a w drugiej czy popierają państwo pomysł wchłonięcia przez Gminę Lubin satelickiej części Krzeczyna Wielkiego oraz części specjalnej strefy ekonomicznej, której 2/3 już znajdują w granicach Naszej Gminy.

Uruchamiane są także specjalne punkty konsultacyjne, dla mieszkańców, którzy nie mogli uczestniczyć w zebraniach. W najbliższy piątek taki punkt działać będzie w siedzibie OSP Krzeczyn Wielki w godz. od 15.00 do 18.00.

Apelujemy do Państwa o wypełnianie ankiet. Każdy głos jest bardzo ważny!

(MG)