Zakończenie trzeciej edycji Akademii Senioralnej

Podczas uroczystej gali w świetlicy wiejskiej w Oborze seniorzy z naszej gminy otrzymali certyfikaty ukończenia ubiegłorocznej Akademii Senioralnej. Zajęcia dla seniorów 50+ realizowane były w okresie: wrzesień – listopad 2018 r. Zgodnie z zainteresowaniami odbiorcy mogli uczestniczyć w różnych warsztatach.

– Gratuluję wam wszystkim otrzymania tych certyfikatów, gratuluję tej waszej aktywności  tej chęci bycia razem. Pięknie śpiewacie, haftujecie i dziergacie. Gratuluję wam tej aktywności i myślę, że specjalnie nie muszę zachęcać was abyście zapisywali się do kolejnej edycji Akademii Senioralnej- mówiła Zofia Marcinkiewicz,  przewodnicząca komisji oświaty i kultury Rady Gminy Lubin.

– Uczestniczę w Akademii Senioralnej po raz drugi i cieszę się, że jest ona organizowana przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.  Jestem bardzo aktywną uczestniczką, mogłam się tutaj nauczyć podstaw języka angielskiego, mam ten komfort, że jak jestem za granicą to sobie potrafię zamówić jedzenie, zapytać o drogę, bez tych warsztatów nie zdecydowałabym się pójść na kurs językowy. Bardzo mi się podobają warsztaty taneczne, tam jest trochę gimnastyki i trochę tańców. Człowiek myślał, że umie dobrze tańczyć, a tu się okazuje, że są warsztaty takie, które nam przybliżają bardziej ten taniec  – mówi z entuzjazmem Janina Mucha z Chróstnika.-  Po za tym spotykamy się wszyscy, wychodzimy z domu robimy sobie spotkania z ciasteczkiem. Ja akurat trochę chyba przesadziłam z ilością zajęć, na które się zapisałam, bo czasowo nie mogłam sobie poradzić, bo ja uczęszczałam na warsztaty taneczne, na język angielski, na ćwiczenia na zdrowy kręgosłup i zajęcia na basenie. Praktycznie codziennie miałam jakieś zajęcia. Ja, prawie siedemdziesięciolatka trzy razy w tygodniu ćwiczyłam. Polecam wszystkim seniorom taką aktywność, bo nie siedzimy w domu przed telewizorem tylko aktywnie spędzamy czas, na pewno zapiszę się na kolejną edycję Akademii Senioralnej.

Warsztaty dla seniorów to dobry czas na wyjście z domu i nowe,  czasem ekscytujące wrażenia. Emeryci wcale nie muszą siedzieć w domach i dziergać skarpetek dla swoich wnuków. Projekt ten ma na celu aktywizację i poprawę zdrowia seniorów. Właśnie teraz trwają zapisy na kolejną edycję Akademii. Informacje o warsztatach można uzyskać w Ośrodku Kultury Gminy Lubin.

(AI)