Zakończenie roku szkolnego

20160624_082400887 uczniów zakończyło dziś rok szkolny w placówkach oświatowych Gminy Lubin. Do szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczało 706 uczniów, do Gminnego Gimnazjum 181.

Uroczyście i z odpowiednimi honorami rok szkolny żegnały wszystkie placówki. W Szkole Podstawowej im. Orła Białego uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i przekazaniem przez szóstoklasistów sztandaru szkoły swoim młodszym kolegom, z prośbą, by szanowali dobre imię szkoły i godnie ją reprezentowali.

Młodsi koledzy nie pozostawili odchodzących bez pożegnania. Zaprezentowali w dowcipny sposób z jakich składników gotuje się dobrego ucznia, był też wspaniały pokaz akrobatyczny.

Dyrektor szkoły Lucyna Szudrowicz oraz Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan wraz z radnym Marcinem Nyklewiczem gratulowali uczniom i nauczycielom sukcesów, oraz życzyli udanych wakacji.

– Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić. Kolejny rok ciężkiej pracy za nami, ale było rok owocnej pracy, w którym średnia ocen szkoły wyniosła 4,2 a to bardzo dobry wynik. Dziękuję wam za to i gratuluję z całego serca. Wierzę, że po wakacjach wrócicie jeszcze bardziej chętni do nauki – mówiła Lucyna Szudrowicz, dyrektor SP w Raszówce.

(AI)