Zakończenie kadencja Rady Gminy Lubin 2014 – 2018

16 listopada 2018 r. upływa kadencja rad gmin, powiatów i sejmików województw. 21 listopada powołana zostanie nowa Rada Gminy Lubin, której wyboru dokonali mieszkańcy 21 października 2018 r.

W składzie Rady Gminy Lubin – kadencji 2018 – 2023 znajdzie się pięć nowych osób: Elżbieta Białosiewicz, Łukasz Kurowski, Joanna Pietruszka, Jerzy Tadla i Krzysztof Lewicki. Pozostałych dziesięciu radnych pełniło już tę funkcję w upływającej kadencji: Norbert Grabowski, Sylwia Pęczkowicz-Kuduk, Marcin Nyklewicz, Patryk Jarkowiec, Tomasz Fuczek, Paweł Łukasiewicz, Zofia Marcinkiewicz, Andrzej Olek, Jan Olejnik i Robert Piekut.

Z dotychczasowego składu Rady Gminy Lubin odchodzą: Jan Gątkowski, Roman Komarnicki, Krzysztof Łukowski, Barbara Skórzewska i Janusz Zarenkiewicz.

Za minione cztery lata współpracy – radnym kadencji 2014 – 2018 podziękował wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan na ostatniej przed wyborami sesji.

– Myślę, że mimo pojawiających się różnic zdań, wiele w tej kadencji udało nam się wspólnie zrobić. Dziękuję za to w imieniu mieszkańców, bo to przecież oni są beneficjentami naszych działań. Wierzę, że kolejna kadencja będzie równie owocna i przełoży się na widoczne efekty rozwoju naszej gminy – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W nowej Radzie Gminy Lubin zdecydowaną większość uzyskał Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusz Kielan, zdobywając dwanaście mandatów, dwa przypadły KWW Paweł Łukasiewicz, jeden Bezpartyjnym Samorządowcom, objął go Krzysztof Lewicki.

Zaprzysiężenie Rady Gminy Lubin oraz wójta Tadeusza Kielana odbędzie się 21  listopada 2018 r.